fc u craiova danubius bechet dunare

Victorie la malul Dunarii! 4-1 cu Danubius Bechet

FC U Craiova a dat piept cu Danubius Bechet in etapa a 4-a (din 6) a play-off-ului. Desi in cele 3 intalniri anterioare i-am spulberat pe adversarii de la malul Dunarii (5-1, 6-0 si 11-0), duelul de ieri s-a dovedit a fi mai dificil decat cele de pana acum.

Prima parte a jocului a fost una echilibrata, cu ocazii de ambele parti. Tabela de marcaj a ramas insa neschimbata iar la pauza s-a intrat cu 0-0.

A doua repriza a inceput prost pentru noi, echipa gazda fiind cea care a deschis scorul. Jocul s-a schimbat insa dupa incasarea acestui gol iar alb-albastrii s-au dezlantuit in atac. Claudiu Balan a egalat in minutul 59 si tot el a facut 2-1 in minutul 75 din penalty. Alex Raicea si Giani Marinoiu si-au trecut si ei in cont cate o reusita (min 76′ respectiv 90′), ducand scorul final la 4-1.

Per total a fost un meci dificil, crancen pe alocuri, cu faulturi de ambele parti. Arbitra Alina Pesu a reusit insa cu brio sa tina in frau meciul si sa il duca la bun sfarsit.

Urmatoarul duel va avea loc pe 2 iunie ora 18:00, stadion Aripile, impotriva celor de la Dunarea Calafat. Acestia au invins cu 2-1 pe Jiul Podari in celalalt meci al acestei etape si au trecut pe locul 2 in clasament. Pentru mai multe informatii despre cele cateva meciuri ramase pana la baraj, accesati pagina cu programul