fc u craiova amarastii de jos

Victorie fara emotii! 5-0 cu Amarastii de Jos in prima mansa a semifinalelor cupei

Alb albastrii au castigat lejer prima mansa a semifinalelor cupei romaniei, faza judeteana, contra echipei Amarastii de Jos. Totusi, trebuie respectat faptul ca adversarii au reusit sa ajunga atat de sus in cupa desi sunt doar o echipa de liga a 5-a. Stadionul a fost unul deja cunoscut noua intrucat acolo s-a disputat si meciul cu Ajax Dobrotesti din campionat.

Mihai Dina a transat duelul inca de la pauza printr-un hetrick, marcand in minutele 14, 29 si 45. Dupa reluarea jocului, Dananae a facut 4-0 in minutul 59 pentru ca mai apoi Claudiu Balan sa stabileasca scorul final de 5-0 printr-un gol reusit in minutul 88.

Alb-albastrii bifeaza astfel inca o victorie si se apropie tot mai repede de mult asteptatul baraj de promovare. In celalalt meci din cupa, Jiul Podari a invins cu 4-2 pe Viitorul Carcea pe teren propriu.