fc u craiova 1-3 dunarea calafat

Victorie din nou la Calafat (3-1) si suntem calificati matematic la baraj

FC U Craiova castiga si cea de-a doua batalie de la Calafat a acestei saptamani. Meciul a contat pentru a 2-a etapa a play-off-ului.

Alb-albastrii au dominat jocul incepand cu primul minut, insa Dunarea Calafat a fost cea care a deschis scorul in minutul 23. Cu doar un minut inainte de finalul primei reprize, gazdele raman in 10 dupa un fault asupra lui Adrian Carstea. Lovitura libera ce a urmat este transformata de Claudiu Balan iar la pauza se intra cu scorul de 1 la 1.

Dupa reluarea jocului, Adrian Carstea marcheaza rapid in minutul 46 si face 2-1. Fiind in superioritate numerica, Craiova domina jocul si isi creeaza numeroase ocazii insa golul se lasa asteptat. In minutul 90, Claudiu Balan marcheaza si stabileste scorul final de 3 la 1.

Odata cu aceasta victorie, suntem calificati si matematic la baraj. Clasamentul play-off arata in felul urmator:

playoff dolj

Probabil inspirati de spectacolul vazut la meciul tur din toamna, Dunarea Calafat mai nou si-au facut si ei galerie. Aceasta a fost prezenta la cele doua meciuri de saptamana aceasta: