Se ingroasa gluma! Infrangere acasa cu Voluntari 2 iar presiunea creste pe Mourinho!

FC U Craiova a luat bataie de la echipa a 2-a a Voluntariului dupa un meci in care am avut destul ghinion, insa nici nu am jucat mare lucru.

Alb albastrii s-au aruncat in atac de la debutul jocului insa golul nu a vrut sa vina. Oaspetii au jucat pe contre iar in minutul 22 au reusit deschiderea scorului. Meciul a continuat in aceiasi nota iar tabela a ramas neschimbata pana la pauza.

La 10 minute dupa reluarea jocului, echipa noastra a ramas in 10 dupa o reactie nesportiva a lui Adrian Carstea. In ciuda inferioritatii numerice, Craiova a fost parca mai periculoasa si si-a creat numeroase ocazii mari de a marca. Mihai Dina a ratat 4-5 ocazii monumentale in aceasta perioada a jocului. In minutul 77, oaspetii au scapat iar pe contra-atac iar Grecu a fost nevoit sa faulteze din postura de ultim aparator, luand rosu si lasandu-ne in 9 oameni. In minutul 83, Voluntari ne-a bagat mortul in casa si a facut 2-0, scor ce s-a mentinut pana la fluierul final.

Inspre finalul jocului, suporterii au scandat numele lui Napoli si au cerut demisia actualului antrenor. Scandalul s-a mutat apoi pe facebook. Chiar si Mititelu pare sa fi bagat de seama ca ceva nu merge la echipa, acesta declarand:

„Din păcate, astăzi s-a confirmat ca meciul anterior n-a fost un accident! Suntem în fața unei situații grave și neprevăzute, având în vedere lotul și condițiile oferite! Sincer, sunt în cumpană, Stoica muncește foarte mult însă jocul nostru arată rău”, a scris Adrian Mititelu pe Facebook.

Ramane de vazut ce se va intampla etapa viitoare, etapa in care ne asteapta un derby. FC U Craiova va da piept in deplasare cu contracandidata cea mai serioasa la promovare, formatia FC Turris Turnu Magurele, echipa controlata de fiul lui Dragnea.