Infrangere cu Horezu dupa un meci in care n-am jucat nimic…

Craiova continua seria jocurilor slabe si se intoarce cu zero puncte de la Horezu, dupa un 0-2 rusinos. Primul gol a fost marcat in minutul 25 iar cel de-al doilea in minutul 70 din penalty.

In acest moment suntem pe locul 8 in clasament la 6 puncte de lider. Ceea ce este mai ingrijorator decat clasamentul este insa jocul echipei ce nu prea da motive de optimism. Lipsa de creativitate la constructie, fragilitate in aparare la orice fel de contra-atac, mingi lungi… Echipa nu arata bine.

Intrucat deja s-au spus destule, incercam sa nu-i mai facem si noi praf pe baieti si speram ca situatia sa se imbunatateasca, de preferabil urgent. In liga 3 nu exista play-off si practic fiecare meci conteaza.

Etapa viitoare urmeaza un duel greu cu Astra 2, formatie de fruntea clasamentului. Pare a fi momentul perfect pentru o relansare in lupta pentru promovare. Ramane sa vedem daca se va schimba ceva in jocul echipei.