Regulament Forum

RevenimInForta

Regulament Forum

Mesajde RevenimInForta » Dum Sep 17, 2017 4:06 pm

Acesta este un forum liberal, nu un forum comunist. Avand in vedere ca adevarul e la noi, oricum nu avem niciun motiv sa cenzuram opinii. Atunci cand adevarul e la tine, e oricum spre avantajul tau sa dezbati cu oameni ce au pareri diferite pentru ca adevarul iese mereu la suprafata intr-o dezbatere. Doar oamenii care au ceva de ascuns au un avantaj in a cenzura opinii diferite.

Toata lumea are dreptul sa isi spuna parerea. Totusi, va rugam sa incercati pe cat posibil sa pastrati un limbaj civilizat si sa va concentrati pe subiect, nu pe persoana care discuta subiectul.

Clonatii au si ei dreptul sa posteze pe acest forum, si opinia lor conteaza. Totusi, asta nu inseamna ca au dreptul sa faca trolling in subiecte in care nu prea au ce cauta. De exemplu au tot dreptul sa se certe pe subiecte legate de brand, palmares, situatia juridica, subiecte legate de Mititelu, etc. dar nu au voie sa faca trolling pe subiecte unde nu prea au ce cauta.

Nimeni nu va fi banat pe acest forum. Clonatii ce troleaza vor primi avertisment apoi, daca vor continua, li se va restrictiona dreptul de a posta catre o singura sectiune a forumului numita "Coltul clonatilor" pentru diferite perioade de timp intre o saptamana si o luna de zile in functie de gravitatea trollingului. In acea sectiune pot discuta fara sa deranjeze celelalte sectiuni ale forumului. De asemenea, clonatii vor primii si un avatar special cu "suporter clonat" pentru a fi usor de recunoscut pe forum si a nu se crea confuzi in topicuri. Desi unii poate vor fi revoltati, aceasta e o masura mult mai blanda decat banuri si editari de mesaje ce se practica in alte parti. Repet, nimeni nu va fi banat chiar daca e clonat. Toate avertismentele si sanctiunile vor fi postate public.

Henryatopy

Regulament Forum

Mesajde Henryatopy » Mie Mar 13, 2019 12:55 pm

de cate ori m-am relationat cu tine pe vreun topic, ti-am apreciat inteligenta. De tine se leaga sperantele mele legate de acest forum.
Problema pe care o pui se rezolva usor neconstituind o chestie noua in drept. Proprietatea asupra tuturor productiilor, vizuale sau scriptice, apartine autorului. Totusi, in anumite circumstante, bunurile cuiva sunt legate printr-un contract de bunurile altora, o retragere a acestora din partea proprietarului ocazionand grave pierderi celorlalti si afacerii in ansamblu. De aceea, in cazul acestor institutii juridice, numite societati, bunurile nu pot fi retrase o perioada de timp, stabilita prin contract.
Ce spui?