Adevarul despre brand, palmares, procese, etc.

Informatii si discutii despre situatia juridica a clubului, brand, palmares, procese, etc.
RevenimInForta

Re: Adevarul despre brand, palmares, procese, etc.

Mesajde RevenimInForta » Lun Oct 02, 2017 2:20 pm

Asa cum am spus, marea majorite a suporterilor au fost dezgustati de incercarile de folosire a echipei in politica de catre Mititelu. Dar e absolut stupid sa ne spui ca solutia e sa sustinem un gunoi de echipa de partid bagata direct in liga a 2-a care ne-a dat afara din oras cu forta, desi tot orasul era cu FCU, o echipa a unul interlop care santajeaza si ameninta oameni ca le va distruge viata, ca e bazat in politica si justitie, care a furat 60 milioane de la ANRP, etc. O echipa creata de Mircea Sandu, cel care ne-a distrus echipa ilegal ca sa ia Borcea si Becali toti jucatorii.

Chiar nu observi gaura din logica ta ? Sa ne revoltam ca Mititelu a folosit echipa in scopuri politice, sa ne revoltam atat de rau incat sa sustinem o echipa suta la suta de partid ce a facut un miliard de ilegalitati de-a lungul timpului, tinuta de oameni de 30 de ori mai infecti decat Mititelu ? Asta e ca si cum ai spune ca U.Craiova a facut nush ce blat prin anii 80 iar solutia e sa se mute oamenii la FC Scornicesti sau Dinamo.

Mititelu de bine de rau, printr-un concurs de circumstante, se afla din 2013 intr-un razboi total cu mafia din PSD si FRF. Mititelu de bine de rau, asa cum e el, arata ca un inger cand il pui langa Rotaru sau Mircea Sandu. E absolut stupid sa spui "mititelu a folosit echipa in politica, deci mai bine susti o echipa 100% politica, o echipa a mafiei din PSD si FRF decat sa sustii o echipa unde e Mititelu patron".

Majoritatea celor 50 de suporteri care s-au dus la CS in 2013 au fost cumparati la bucata, insa stiu ca unii din ei s-au dus ca il urau pe Mititelu, nu toti au fost cumparati. Tu pari a fi genul ala de om. Genul de om care ar inghitii de 50 de ori mai mult kkt, care ar sustine si cea mai corupta echipa din univers numai ca sa ii faca in ciuda lui Mititelu. Oameni orbiti de ura care nu mai gandesc obiectiv.

Pentru orice om normal, neorbit de ura anti-Mititelu, arata stupid sa spui ca mai bine te muti la FC Rotaru & Sandu, o echipa de partid cladita pe abuzuri grosolane, decat sa ramai la echipa cea veche din cauza ca a facut Mititelu campanie PSD in trecut. E ceva stupid.

Apropo, daca tot vorbim de cat de rau e Mititelu, nu mi-ai raspuns la o intrebare: Cine e mai rau, Mititelu sau Rotaru ? Ce parere ai despre Rotaru ? Sau Rotaru e subiect tabu la CSU, ceva ce nu aveti voie sa discutati ? Atat de mult tine Rotaru la echipa incat a incercat sa i-o vanda lui Mititelu pe care voi il urati atat de mult in 2014 :))) Si bineinteles, nu v-am auzit pe unu sa comentati sau sa il injurati. Rotarus Patronus Maximus nu poate fi niciodata criticat de suporterii CSU. De ce ? Pentru ca Charli sunteti toti !

Fanatik

Mesajde Fanatik » Lun Oct 02, 2017 5:34 pm

Cind Rotaru va pune pe site-ul clubului mesaje de sprijin ale unui partid politic - cum a facut-o Mititelu - sau cind Rotaru va comenta inainte si dupa meciuri, cum o facea/face Mititelu, va vorbi lumea si despre el. Pe oameni ii intereseaza sportul - adica sa vorbeasca despre jucatori si antrenori, nu despre interlopi. La echipa Craiovei de liga 1 vorbesc doar antrenorii si jucatorii - cum este normal. Multa bafta cu SRL-ul mititelian de liga 4 !

RevenimInForta

Mesajde RevenimInForta » Lun Oct 02, 2017 9:33 pm

unalex

Mesajde unalex » Mar Oct 03, 2017 10:12 pm

Ma deranjeaza foarte mult informatiile de pe Wikipedia, legate de FC Universitatea Craiova, chiar nu le poate actualiza nimeni?

https://en.wikipedia.org/wiki/FC_Universitatea_Craiova

Fanatik

Mesajde Fanatik » Sâm Oct 07, 2017 10:04 pm

Fanatik

Mesajde Fanatik » Sâm Oct 07, 2017 10:10 pm

unalex

Mesajde unalex » Dum Oct 08, 2017 10:59 am

suporteru

Mesajde suporteru » Lun Ian 01, 2018 5:20 pm

Salutare tuturor si o urare calda de "La multi ani!" va adresez ca de inceput de an!

Acesta este primul meu post si am o nelamurire: Sub ce firma FCUC1948 activeaza?De asemenea stiam de poiectul cu suporterii ,care mai sunt noutatile vis-a-vis de acesta?De asemenea,as vrea sa intreb daca echipa se finanteaza si din donatii si daca da cum?Exista o baza de date cu toate platile(cash sau card) care sunt contabilizate/inregistrate sau nu?

RevenimInForta

Mesajde RevenimInForta » Mar Ian 02, 2018 4:43 am

La multi ani si tie :) Echipa activeaza sub firma U.Craiova 1948 S.A. si este in liga 4 momentan, indreptandu-se spre promovare