[Etapa 11] Flacara Motatei - FC U Craiova 1948

Informatii detaliate despre fiecare meci in parte. Scoruri, rezumate, poze, linkuri cu filmarile integrale ale meciurilor
RevenimInForta

[Etapa 11] Flacara Motatei - FC U Craiova 1948

Mesajde RevenimInForta » Lun Oct 23, 2017 5:55 am

Flacara Motatei 2 - 3 U. Craiova

Spectatori: Aprox 1500, jumate noi jumate ei.

Scurt rezumat: Craiova a dominat prima repriza insa abia in minutul 40 a reusit sa deschida scorul din penalty corect acordat. S-a facut 2-0 in minutul 42, apoi 3-0 in minutul 44 dupa un penalty controversat. Cei de la Motatei au amenintat ca vor sa scoata echipa de pe teren dupa acel penalty insa jocul a fost reluat dupa 3 minute. In repriza a 2-a gazdele au reusit sa marcheze doua goluri iar scorul s-a facut 3-2. Am tremurat putin in repriza secunda insa pana la urma s-a terminat cu bine. Am avut mai multe ocazii ca ei insa si ei au avut. A fost un meci mult mai echilibrat decat trebuia sa fie. Nu inteleg de ce echipa nu a jucat mai bine, posibil si din cauza terenului.

Alte observatii: Trebuie precizat faptul ca terenul a fost execrabil. Nu era drept, era ca intr-o poiana. Am fost la toate meciurile de pana acum insa niciodata nu am vazut teren sa nu fie drept. Nu doar terenul dar si spatiul inconjurator terenului au fost de un nivel foarte scazut. Zici ca jucam in Africa. Au fost de departe cele mai proaste conditii pe care le-am intalnit pana acum in liga 4. La altii a fost lux pe langa ce a fost la Motatei. Habar nu am cum de a fost omologat asa ceva. E drept ca Flacara Motatei tocmai a promovat din liga a 5-a dar totusi trebuiau sa faca cateva imbunatatiri, mai ales ca au echipa buna, nu sa se prezinte in halul asta in liga a 4-a. Repet, eu unul m-am simtit ca in Africa pe acest stadion.

Prima repriza:

A 2-a repriza: