[Etapa 9] Progresul Bailesti - FC U Craiova 1948

Informatii detaliate despre fiecare meci in parte. Scoruri, rezumate, poze, linkuri cu filmarile integrale ale meciurilor
RevenimInForta

[Etapa 9] Progresul Bailesti - FC U Craiova 1948

Mesajde RevenimInForta » Sâm Oct 07, 2017 10:32 pm

Progresul Bailesti 0 - 1 U. Craiova

Spectatori: In jur de 1400, jumatate noi jumatate gazdele. A fost o prezenta buna avand in vedere ca a plouat iar unii nu au venit din cauza vremii urate. De mentionat ca cei din Bailesti sunt prima formatie pe care am intalnit-o pana acum in liga a 4-a care are galerie, cantand din cand in cand si ei la unison. Mai e ceva pana la "ultras" dar e un inceput.

Scurt rezumat: A fost un meci extrem extrem de greu. Noi avem o echipa tanara deci destul de scunda, foarte tehnica si foarte combinativa. Avem o echipa careia ii place sa paseze, sa dribleze, sa faca un joc combinativ. Din pacate, din cauza ploii si a starii terenului, astazi am fost fortati sa jucam tot meciul pe minge lunga la bataie. Jucatorii de la Bailesti au castigat in general duelurile fizice de bataie pe minge lunga. De asemenea, echipa din Bailesti este probabil cea mai in forma echipa a momentului, reusind sa lege o serie de victorii inclusiv un 3-1 cu Danubius Bechet.

Scorul a fost 0-0 majoritatea meciului. Echipa noastra a dominat dar fara prea multe ocazii importante de a marca. Pe deasupra, cei de la Bailesti au mai atacat si ei si au facut per total un meci destul de echilibrat. Am reusit sa marcam deabea undeva inspre minutul 80 iar galeria a explodat ca intr-o finala de Champions League. A fost un meci foarte tensionat, poate chiar mai tensionat decat cel cu Tractorul Cetate desi nu la fel de nebun. Au fost si doua cartonase rosii date in finalul partidei dupa marcarea golului, cate unul pentru fiecare echipa, amandoua pentru cumul de cartonase galbene. Pe teren normal altul ar fi fost meciul, dar pana la urma important e ca am reusit sa castigam.

Prima repriza:
A 2-a repriza:

Marcel Iancu dupa meci:
Geani Stoichitoiu dupa meci:
Ovidiu Dananae dupa meci:
Gogoasa dupa meci: