[Etapa 8] FC U Craiova 1948 - Recolta Ostroveni

Informatii detaliate despre fiecare meci in parte. Scoruri, rezumate, poze, linkuri cu filmarile integrale ale meciurilor
RevenimInForta

[Etapa 8] FC U Craiova 1948 - Recolta Ostroveni

Mesajde RevenimInForta » Mar Oct 03, 2017 10:06 pm

U. Craiova 4 - 1 Recolta Ostroveni

Spectatori: In jur de 1000 din care 800 de la Craiova, prezenta foarte buna tinand cont ca desi am fost gazde, meciul s-a jucat la Celaru ca si cum ar fi in deplasare. S-au intors o buna parte din cei care plecasera la inceputul campionatului.

Scurt Rezumat: In opinia mea, echipa nu a jucat la fel de bine cum joaca de obicei. A fost 2-0 la pauza si au fost destul de multe ocazii in prima repriza. In a 2-a repriza Ostroveni a marcat repede un gol si s-a facut 2-1. In final am reusit sa castigam cu 4-1. Destul de slab zic eu. La fel ca majoritatea oamenilor, asteptam un scor gen 14 - 0 cum ne-am obisnuit in ultimele meciuri. De mentionat si ca meciul a avut o arbitra foarte draguta, Pesu Ionela Alina.

RESPECT OSTROVENI: La finalul meciului, cand echipa a venit sa salute galeria, au fost si doi jucatori de la Ostroveni care au venit si au cantat cu noi. Aveau pe dedesubt tricouri cu "CSU NU E STIINTA". Unul din ei avea lacrimi in ochi... I-am facut cu mana de la distanta si mi-a facut si el inapoi... Poti rezolva multe cu bani sau abuzuri politice dar nu pot cumpara niciodata sufletele oamenilor. Am avut suporteri din Cluj si Maramures la acest meci.

Prima Repriza:
Repriza a 2-a:

Marcel Iancu dupa meci:

Napoli dupa meci:
Adrian Carstea dupa meci:
Gogoasa dupa meci:
Suporteri ardeleni dupa meci: