Acțiuni necesare pentru oprirea postării de spam pe forum.

Discutii intre fani
Adrian și atât

Acțiuni necesare pentru oprirea postării de spam pe forum.

Mesajde Adrian și atât » Sâm Mai 26, 2018 9:02 pm

Sunt useri ce postează numai porcării.
Poate fi o manevră menită să ducă la închiderea site-ului, sau e rodul întâmplării.
Oricum ar fi: administratorul e responsabil pentru conținutul site-ului, și în anumite situații el răspunde legal și se închide site-ul.
Mesajele incriminate fac referire la comercializarea de acte false, lucru interzis de legislația europeană.

Problema este că administratorul a promis că nu va edita sau șterge nici un mesaj.
Și că nu va șterge sau bana nici un user.
Eu nu am promis nimic și în ultimile zile tot șterg tâmpeniile postate de userii sulii.
Cum eu nu am acces la ștergerea userilor ce postează anapoda... va trebui ca Administratorul, spre binele forumului, și cu acceptul dumneavoastră, să șteargă (și să dea interzis la IP) userii respectivi.

O seară super.

RevenimInForta

Re: Acțiuni necesare pentru oprirea postării de spam pe forum.

Mesajde RevenimInForta » Lun Mai 28, 2018 9:39 pm

Imi cer scuze pentru neglijarea acestui forum. Are ceva probleme de cand am trecut site-ul la php7 si le voi rezolva in curand. Am sa reabilitez forumul peste 1 luna, odata cu promovarea in liga a 3-a.

Legat de spam, acesta se face cu programe automate. Se cheama "GSA spam" si va exista mereu. Astfel de programe dau spam jumate de milion de mesaje in 10 minute si le arunca la intamplare pe internet, in speranta ca nimeresc si forumuri sau bloguri parasite pe care nu vor fi sterse. S-a strans mult pentru ca am intrat foarte rar pe forum. Am mai sters din ele din cand in cand insa tot apar altele noi.

Imi cer scuze inca o data pentru problemele de pe forum si promit ca va fi reabilitat odata cu promovarea in liga 3