poza fcu craiova steagu brasov

FC Universitatea castiga cu 3:0 meciul cu SR Brasov!

Fata de meciul de la Colonesti au aparut in primul 11 Kovari in locul lui Cristiu(suspendat), Keita in locul lui Raicea, Adarabioyo in locul lui Zimta si Suciu in locul lui M.Avram(accidentat).

Prima repriza a fost controlata de echipa noastra, care si-a creat cateva ocazii bune de a marca. In minutul 29, Claudiu Balan a obtinut o lovitura de pedeapsa, pe care tot el a executat-o foarte slab, dand posibilitatea portarului advers sa o pareze.

In prima repriza portarul nostru, Sorin Mogosanu s-a accidentat suferind o fractura la mana dreapta si a fost transportat la spital. In poarta echipei noastre a intrat Claudiu Chindris.

La pauza s-a intrat cu 0:0, spre nemultumirea spectatorilor prezenti la meci.

La pauza, Nicolo Napoli a mutat inspirat, introducandu-l pe Alex Raicea in locul lui Tanase si pe Alex Avram “Muntele” in locul lui Fisayo Adarabioyo.

Keita a fost trecut mijlocas central unde a dat un randament foarte bun livrand multe pase bune pentru coechipierii din atac.

Claudiu Balan a reusit sa deschida scorul in minutul 54, cu un sut din preajma careului de 6 m.

Din acest moment, oaspetii au iesit mai mult la joc, lasand spatii libere in defensiva.

In minutul 71, Balan il gaseste demarcat in careu pe Alex Raicea care marcheaza pentru 2:0.

In minutul 80, in urma unui un-doi cu Balan, Raicea ramane singur cu portarul advers, ducand scorul la 3:0.

In finalul partidei a fost introdus pe teren si severineanul Samuel Zimta, care l-a inlocuit pe Claudiu Balan.

Meciul s-a incheiat cu scorul de 3:0, rezultat care duce echipa noastra pe locul 2 in clasament, la 6 puncte de primul loc Magurele, care a castigat cu 5-1 meciul cu Flacara Moreni.

Weekendul viitor ne vom deplasa la Pucioasa.

sursa: Blog FCU1948