fc u craiova danubius bechet

Dupa 11-0 cu Danubius Bechet, alb-albastrii au o medie de 10 goluri pe meci in ultimele 5 partide!

Craiova nu se dezminte si face 11-0 cu Danubius Bechet in primul duel din play-off. Alb-albastrii au reusit o medie de 10 goluri pe meci in ultimele 5 confruntari, avand un golaveraj de 49 – 0.

Este dificil de facut un rezumat la astfel de partide. Pe scurt, s-a jucat la o singura poarta. Au marcat pentru noi: Alex Raicea (14′ 27′ 37′), Claudiu Balan (24′), Mihai Dina (38′ 48′ 55′), Samuel Luica (40′), Adrian Carstea (50′ 69′), Gabriel Garbita (75′). Scorul la pauza a fost 6-0. Omul Saptamanii a fost desemnat Mihai Dina.

Urmeaza doua deplasari la Calafat. Prima va avea loc miercuri, contand pentru sferturile cupei, a doua va avea loc sambata, reprezentand a doua etapa din play-off. Se anunta niste meciuri ce nu ne vor plictisii, intrucat Dunarea Calafat pare a fi a 2-a cea mai in forma echipa din campionat. Acestia au invins cu 2-1 pe Jiul Podari in deplasare, in celalalt meci din play-off ce a avut loc weekendul acesta.